28 kwietnia 2014

Zioła, owoce i warzywa, które pomagają w oczyszczeniu krwi z toksyn

Toksyny pochodzące z pożywienia, brudnego powietrza, z leków, kosmetyków, oraz te, które wytworzy nasze ciało, z czasem zaczynają się w nim gromadzić. Co prawda nasz organizm posiada mechanizmy usuwające  toksyny na zewnątrz, jednak czasem jest ich za dużo i należy organizm wspomóc w tej walce dostarczając mu odpowiednie pożywienie ułatwiające wydalenie toksyn na zewnątrz.


Aby oczyścić krew należy przede wszystkim wspomóc organy wewnętrzne, które odpowiedzialne są za wydalanie toksyn i produktów przemiany materii.


15 ziół, owoców i warzyw czyszczących krew z toksyn

1. Czosnek. Zawiera dużo siarki, pierwiastka niezbędnego organizmowi do pozbycia się toksyn. Czosnek pobudza wątrobę, która wydziela enzymy pomagające filtrować toksyny z krwi.

2. Jabłka. Jabłka są źródłem pektyn, które wiążą metale ciężkie. Poza tym wspomagają trawienie. Jabłka są dobrym źródłem soli mineralnych i witamin.

3. Buraki. Są pełne antyutleniaczy. Buraki są idealnym sposobem by chronić organizm przed wolnymi rodnikami. Tak jak czosnek stymulują wątrobę, która wydziela enzymy pomagające filtrować toksyny z krwi.

4. Marchew. Surowa marchew zawiera glutation. Glutation jako antyoksydant neutralizuje wolne rodniki w wątrobie i detoksykuje pestycydy.

5. Pietruszka. Działa moczopędnie, dzięki czemu więcej toksyn jest wydalanych z moczem.

6. Cytryna. Zawierają przeciwutleniacze oraz  pomagają wątrobie w wydalaniu toksyn. Enzymy zawarte w cytrynie rozkładają toksyny na związki rozpuszczalne w wodzie, które następnie mogą  być łatwo wydalone z moczem. Pomagają usunąć z organizmu nagromadzony kwas moczowy.

7. Borówka. Borówki są pełne przeciwutleniaczy, mają właściwości przeciwzapalne. Usuwają wolne rodniki i oczyszczają krew.

8. Bazylia. Wspiera pracę nerek i wątroby. Przyspiesza trawienie.

9. Kolendra. Kolendra pomaga w usuwaniu z krwiobiegu  rtęci i innych metali ciężkich.

10. Brokuły. Zawierają sulforafan - związek przeciwnowotworowy. Wspomagają usuwanie toksyn. Do detoksykacji zaleca się spożywanie kiełków brokułów, które zawierają 20 razy więcej sulforafanu od kwiatostanów.

11. Mniszek lekarski. Zawiera sporą ilość przeciwutleniaczy. Wspomaga usuwanie wolnych rodników oraz toksyn z przewodu pokarmowego. Dzięki temu mniej się ich dostane do krwiobiegu. Napar ze świeżych liści mniszka lekarskiego lub z korzenia działa pobudzająco na wątrobę i trzustkę.

Czyszczenie krwi również wspomaga:
kapusta, jarmuż, siemię lniane, kurkuma oraz woda.


 Udostępnij ten post gdzie tylko możesz i chcesz. Poszerzajmy horyzonty.

Powyższy post został opublikowany tylko w celach informacyjnych. Zawsze(!) zachowuj należytą ostrożność przy stosowaniu ziół i dzikich roślin oraz upewnij się czy zostały one poprawnie identyfikowane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...