15 maja 2014

TOP: 10 korzyści dla naszego zdrowia jakie może nam dać imbir

Ta pochodząca z tropikalnych obszarów Azji roślina wykorzystywana jest już prawie na całym świecie w kuchni oraz medycynie. Imbir to idealny środek przeciwzapalny, na nudności, rozkurczowy, przeciwgrzybiczny. Ma działanie anty-septyczne, przeciwwirusowe  i pomaga pozbyć się kaszlu. Jest źródłem witaminy A, C, E i B oraz magnezu, fosforu, potasu, krzemu, sodu, żelaza, cynku, wapnia i beta-karotenu. Korzeń imbir w celach leczniczych używany jest świeży lub sproszkowany.

 

10 korzyści dla naszego zdrowia jakie może nam dać imbir

 1. Obniża poziom cukru
  Imbir skutecznie obniża poziom cukru we krwi. Aby po przebudzeniu wyregulować poziom cukru należy wypić szklankę wody z jedną łyżką soku z imbiru. Regularne spożywanie imbiru może wpływać na obniżenie  poziomu białka w moczu, zmniejszyć zapotrzebowanie na wodę i wydalanie moczu.
 2. Pomaga przy dolegliwościach żołądkowych
  Imbir można stosować przy rozstroju żołądka. Pomaga rozluźnić mięśnie przewodu pokarmowego, łagodzi wzdęcia. Ze względu na swoje bakterio i wirusobójcze właściwości imbir zalecany jest również przy biegunkach, kolkach i zatruciach pokarmowych. Po posiłku jedzenie imbiru pomaga w trawieniu.
   
 3.  Obniża cholesterol
  Imbir zapobiega tworzeniu się skrzepów i obniża poziom cholesterolu we krwi. Dzięki dużej zawartości potasu i manganu chroni oraz wzmacnia naczynia krwionośne i drogi moczowe.
 4. Zapobiega przeziębieniom i grypie
  Podczas przeziębienia lub stanów grypowych spożywanie imbiru kilkakrotnie w ciągu dnia pomaga zwalczyć wirusy, bakterie i grzyby. Jest naturalnym antybiotykiem. Dla lepszych efektów można stosować również inhalacje z zaparzonego rozcieńczonego soku z imbiru.

 5. Niszczy komórki rakowe
  Udowodniono, że sproszkowany imbir niszczy komórki raka jajnika oraz w dużym stopniu spowalnia tworzenie się komórek rakowych jelita grubego. Może zapobiegać i spowalniać wzrost raka płuc, czerniaka, raka prostaty i trzustki.
 6. Zmniejsza bóle menstruacyjne
  Imbir działa również przeciwbólowo. Dzięki temu oraz dzięki właściwością przeciwzapalnym jest skutecznym środkiem stosowanym na bóle menstruacyjne.
 7. Łagodzi poranne mdłościjeśli cierpisz na poranne mdłości szybko się ich pozbędziesz żując plasterek świeżego imbiru.
 8. Łagodzi zapalenia stawów i kości
  Dzięki silnym właściwością przeciwzapalnym imbir można skuteczne stosować przy dnie moczanowej, zapaleniu kości i stawów. W tym celu należy stosować okłady z imbiry wymieszanego z kurkumą dwa razy dziennie oraz uwzględnić w swojej diecie świeży imbir.

 9. Pomaga łagodzić migreny
  Aby złagodzić bóle migrenowe należy zrobić okład na czoło z suszonego imbiru wymieszanego z wodą.
 10. Idealny środek na kaszel
  Aby złagodzić uporczywy kaszel wystarczy rzuć świeży imbir lub pić z niego sok. Dobre rezultaty daje też picie naparu.
---
Powyższy post został opublikowany tylko w celach informacyjnych. Zawsze(!) zachowuj należytą ostrożność przy stosowaniu ziół i dzikich roślin oraz upewnij się że zostały one poprawnie zidentyfikowane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...