26 października 2014

8 naturalnych sposobów na złagodzenie nerwobóli

Powodem pojawienia się nerwobóli jest uszkodzenie bądź podrażnienie nerwu, które może mieć miejsce na skutek urazu fizycznego, ucisku, zapalenia, przebytej choroby, spożywania alkoholu czy nawet zażywania niektórych leków.1. Zielone soki łagodzą zapalenia nerwów. Staraj się pić jak najwięcej świeżych soków z roślin zielonych, szczególnie z kapusty, ogórka, selera, szpinaku i brokułów. Sok z roślin zielonych pomoże również w oczyszczeniu organizmu z toksyn, które również mogą być przyczyną nerwobóli.

2. Imbir pomoże złagodzić stany zapalne w organizmie, również zapalenia nerwów.

3. Werbena, waleriana, kalina koralowa i dziurawiec. Te zioła pomagają się zrelaksować, obniżyć poziom stresu oraz łagodzić stany zapalne.

4. Skullcap Tarczyca pomaga wzmocnić system nerwowy i przynosi ulgę przy zapaleniu nerwów. 

5. Lobelia to zioło, które działa relaksująco. Pomaga rozluźnić napięte mięśnie.

6. Pluskwica groniasta. Można ją stosować z ziołami wymienionymi powyżej zwłaszcza z walerianą. Pomaga ukoić i zregenerować nerwy.
Północnoamerykańscy Indianie uważali, że ta roślina leczy ukąszenia grzechotnika oraz łagodzi bóle miesiączkowe i porodowe. Medycyna europejska potwierdziła działanie tego ziela na organizm kobiecy i wprowadziła je do uprawy w 1912 r.

7. Damiana (Turnera diffusa) działa cuda, szczególnie przy bólach powstałych na wskutek odniesionych urazów różnych części ciała.

8. Zioła Bittnera pomagają w łagodzeniu nerwobóli.

--- Źródła:
omtimes.com
www.forumneurologiczne.pl
pl.wikipedia.org

Powyższy post został opublikowany tylko w celach informacyjnych. Zawsze(!) zachowuj należytą ostrożność przy stosowaniu ziół i dzikich roślin oraz upewnij się że zostały one poprawnie zidentyfikowane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...